TRADYCYJNE MATERIAŁY VIDEO MAJĄ NOWEGO, GROŹNEGO KONKURENTA – VIDEO 360

23 listopada 2016

Utworzone przez mediacom

Materiały wideo 360 stopni były do tej pory jedynie ciekawostką, czymś w rodzaju kina 4D w parku rozrywki. Na początku tego roku Nikon i GoPro postanowiły wypuścić na rynek urządzenia oparte na technologii 360 stopni w cenach dostępnych dla zwykłego konsumenta. Spowodowało to olbrzymi wzrost popularności materiałów nagranych za pomocą innowacyjnego sprzętu.

YouTube naturalnym środowiskiem filmów 360

Amatorskie filmy w technologii 360 szybko trafiły na YouTube’a:

Każdy chciał sprawdzić jak sprawuje się nowy sprzęt, którego możliwości są niemal nieograniczone i udostępnić swoje amatorskie video. Patrząc na pomysłowość użytkowników YT możemy za jakiś czas być świadkami zupełnie nowego rodzaju materiałów – filmów opartych nie tylko na innowacyjności wynikającej z perspektywy 360, ale i interaktywności, którą z pomocą takiej technologii będą implementować do swoich materiałów twórcy.

Kluczem do sukcesu jest (jak zawsze) oryginalny pomysł.

Jak reklamodawcy wykorzystują technologię 360?

Reklamodawcy dostrzegają trend w postaci video 360 stopni i wprowadzają do oferty spoty 360. Dzięki nowej formie reklamy widz może zmieniać kierunek patrzenia, wybierać najciekawsze momenty reklamy i zatrzymać się na nich. Daje to nowy wymiar zaangażowania użytkowników i postrzegania reklamy wideo jako interaktywnej formy. Widz ma nieograniczoną możliwość obracania spotu w różnych kierunkach za pomocą myszki lub za pomocą palców na ekranach dotykowych urządzeń elektronicznych. Możliwości filmów w technologii 360° powinny w przyszłości zainteresować szczególnie firmy z branży nieruchomości, turystyki, gamingu czy eventów.

Pierwszym dostawcą na polskim rynku, który wprowadził do swojej oferty spoty 360 był YouTube. Ostatnio także TVN Player przy okazji swojego testowego serialu 360 zaproponował tę funkcjonalność przy prerollach do premierowych odcinków. Obecnie po udanych testach wprowadza tę opcję do stałej oferty. Większość dużych dostawców obserwując rynek jest w trakcie lub planuje rozpocząć testy spotów w nowej technologii.

Spoty reklamowe i transmisje w technologii 360:

Przyszłość filmów 360

Przyszłość filmów 360 staje się teraźniejszością. Nie jest to już technologia tylko dla wybrańców. Stopniowo odchodzimy od tradycyjnych sposobów nagrywania i oglądania w stronę innowacyjnych metod produkcji oraz filmów, których można doświadczać.

Kategorie, które mogą wiele zyskać dzięki nowej technologii to sporty ekstremalne, teledyski oraz filmy dokumentalne, w których widz staje się jednocześnie uczestnikiem wydarzeń.

Źródła:

  • http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvn-media-wprowadza-spoty-360-stopni-na-player-pl
  • http://www.brief.pl/artykul,3003,filmy_w_technologii_360_na_youtube_jak_to_dziala.html
  • http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/youtube-udostepnia-transmisje-live-360-stopni-dla-wszystkich-uzytkownikow
  • http://antyweb.pl/szykuje-sie-rewolucja-na-youtube-juz-niedlugo-kazdy-nakreci-wideo-360-stopni/
  • http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/bmw-mcdonald-s-i-oreo-z-najpopularniejszymi-reklamami-360-stopni-na-youtube-top-10-wideo
  • http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/youtube-z-wideo-w-opcji-360-stopni

Powiązane wpisy

0 Comments

0 komentarzy

Share This